Historia Przedszkola nr 112 w Krakowie, os. Na Wzgórzach 11
Krasnalek
Krasnalek
Strona Główna / Jubileusz 50 lat

 • Krzesławice i Grębałów na kartach Historii

  Krasnalek

  Wieś Krzesławice po raz pierwszy jest wzmiankowana w dokumentach w roku 1228, gdy rycerz Bugiwoy podarował wieś zakonowi Bożogrobców w Miechowie. Także wieś Grębałów po raz pierwszy notowana jest w XII w. jako własność zakonu Cystersów w Jędrzejowie, od którego w roku 1247 przejęła ją kapituła krakowska.
  Tak na karty Historii wkroczyły tereny z których obecnie pochodzą wychowankowie Przedszkola 112.  Zdjęcie

 • KrasnalekW granicach Krakowa

  Krzesławice zostały włączone do Krakowa w 1951 r. jako LVIII dzielnica katastralna a Grębałów jako LIX dzielnica katastralna. Obydwie miejscowości stały sie częścią dzielnicy administracyjnej Nowa Huta.
  W początkach lat 60-tych na Wzgórzach Krzesławickich rozpoczęto budowę osiedla Na Wzgórzach i osiedla Na Stoku. W ramach projektu architektonicznego zaplanowano i rozpoczęto budowę na tych osiedlach dwóch przedszkoli.


  Zdjęcie

 • Rok szkolny 1964/65

  1 września 1964 r., uroczyście otwarto nowe przedszkole pod adresem: Kraków os. Na Wzgórzach 11. Dyrektorką Przedszkola, któremu nadano nr 112 była Maria Kuźniar (zarządzała przedszkolem przez 20 kolejnych lat, aż do przejścia na emeryturę). W inauguracyjnym roku szkolnym 1964/65 przedszkole posiadało 4 oddziały, w których wychowawczyniami były: W. Hajduła; A. Jabłońska; B. Walancik; J. Stopa; D. Katarzyńska; W. Zielińska, K. Nadolna oraz oczywiście dyr. M. Kuźniar.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Lata 1965 do 1970

  Już po roku działalności przedszkola okazało się, że potrzeby są o wiele większe niż zaplanowana ilość miejsc. Więc od roku szkolnego 1965/66 utworzono 5 oddział na holu przedszkolnym. Zakładem opiekuńczym placówki był kombinat metalurgiczny HiL, któremu przedszkole zawdzięczało wykonanie urządzeń do zabaw i ćwiczeń w ogrodzie, ławek do szatni i wiele innych urządzeń i konstrukcji potrzebnych do funkcjonowania placówki.
  Od roku 1967 przedszkole rozpoczęło współpracę z przedszkolem w ZSRR. W ramach tej współpracy, która trwała przez parę lat dzieci pisały do siebie listy i wymieniały sie prezentami.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Lata 1970 do 1979

  Mimo cieżkich warunków pracy przedszkole zdobywa coraz wiekszą renomę. Odwiedzają przedszkole między innymi goście z NRD, dla których przygotowano niespodziankę w postaci wystepów dzieci. W maju 1979 r., na Rejonowej Konferencji Dyrektorów, odbyły się zajęcia otwarte z dziecmi z przedszkoli 111 i 112. Dzieci z Przedszkola 111 odtańczyły taniec z obręczami a z Przedszkola 112 taniec z piłką. Do tańca grały nauczycielki z naszego przedszkola A. Nowak i W. Ciechowicz. O działalności placówki piszą także lokalne gazety.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Lata 1979 do 1983

  Przedszkole 27-05-1980 r., dostało dyplom uznania za osiągnięcia w zakresie twórczości plastycznej dzieci. Piękne stroje do występów, to był zawsze atut naszego przedszkola. Czy to stroje krakowskie, czy rosyjskie rubaszki czy też orientalny strój japońskiej gejszy.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Lata 1983 do 1985

  Zdjęcie

  W innych przedszkolach to może mało istotne wydarzenie ale w pięćdziesięcioletniej historii Przedszkola 112 coś takiego zdarzyło się tylko raz. W czerwcu 1984 roku pożegnano uroczyście Panią Dyrektor Marię Kuźniar, która przeszła na emeryturę. Do uroczystego pożegnania przez grono pedagogiczne i personel placówki, przyłączyły się dzieci, które pięknie podziękowały odchodzącej Pani Dyrektor.
  Nową Dyrektorką została Władysława Ciechowicz, która zarządza przedszkolem do chwili obecnej.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Lata 1985 do 1987

  Przedszkole 112 zawsze dbało o atrakcyjne dla dzieci wycieczki i wyjścia. Muzeum Lotnictwa Polskiego cieszyło się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci. Powstało w tym samym roku co nasze przedszkole w 1964 roku, ale pod nazwą Muzeum funkcjonuje od paru lat i jest częstym celem wycieczek przedszkolaków. Dzieci lubią także wycieczki do różnych zakładów pracy. Straż pożarna zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1987/88

  Od 1 września przedszkole zwiększyło sie o 2 oddziały. Oczywiście budynek się nie zwiększył, otwarto filię w Szkole Podstawowej nr 129. Dnia 19-10-1987 r., nasze przedszkole miało zaszczyt gościć nauczycielki przedszkoli okręgu Lipskiego w NRD. Zabawy parateatralne i wystawianie "sztuk" na scenie to specjalność naszego przedszkola. W tym roku szkolnym to było przedstawienie pt. "Czerwony kapturek". W wykonaniu naszych dzieci z powodzeniem mógłby być wystawiony w teatrze Groteska. Takie występy zazwyczaj wiążemy z uroczystościami, w tym wypadku był to Dzień Mamy.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1988/89

  Rok szkolny upłynął pod znakiem "wielkich remontów". Tuż przed rozpoczęciem roku, przedszkole opuściły ekipy remontowe, które od kwietnia wymieniły kaloryfery, okna oraz pomalowały wszystkie sale. Porządki poremontowe zakończyły się na 10 godzin przed rozpoczęciem roku szkolnego Ale 1 IX przedszkole wyglądało jak nowe. To nie był koniec prac budowlanych, jeszcze we wrześniu ekipy zajęły piwnicę gdzie powstała sal teatralno kinowa. Po budowlańcach do pomieszczenia wkroczyły panie z przedszkola, uszyły story i wykonały wystrój całej sali. Pani H. Bożyk z wnuczką M. Bożyk (dawnym przedszkolakiem a w tym czasie uczennicą Liceum Plastycznego) namalowały piękny obraz na całą ścianę przedstawiający krasnala Hałabałę postać z utworów naszej przyszłej patronki Lucyny Krzemienieckiej.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
 • Lucyna Krzemieniecka


  20 maj 1989 - nadanie imienia

  W tym dniu odbyła się uroczystość nadania przedszkolu imienia. Patronką została pisarka Lucyna Krzemieniecka i było to wielkie wydarzenie w historii naszej placówki. Na uroczystości zaproszono władze oświatowe dzielnicy, przedstawicieli władz lokalnych, byłych pracowników placówki, rodziców i dzieci a także dziennikarzy z Gazety Krakowskiej, Głosu Nowej Huty, Echa Krakowa oraz Telewizji Kraków. Media te obwieściły całemu światu (a przynajmniej Krakowowi) o naszej uroczystości.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1989/90

  To przełomowy rok dla naszego Państwa, dla dorosłych zaczyęły się wielkie zmiany. W przedszkolu z pozoru wszystko po staremu ale są już pojedyncze symptomy nowego. Do tej pory to my jeździliśmy do teatru, w tym roku to teatry zaczęły pojawiać się u nas. Już z we wrześniu dzieci miały okazję oglądać przedstawienie pt. "Mruczajki misia Puchatka". Od września dla dzeci starszych rozpoczął się kurs języka angielskiego. Ciekawe co nam przynisą kolejne lata?

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1990/91

  Dnia 24-10-1990 roku w przedszkolu odbyła się uroczysta msza święta oraz poświęcenie krzyży i sal przedszkolnych. Mszę prowadził ksiądz dziekan Jakub Gil. Takie mamy czasy, religia w szkole, szkolne zerówki w salach katechetycznych, a przedszkolne oddziały w szkole.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1991/92

  Po 4 latach działalności zlikwidowano filię w Szkole 129. W tym roku szkolnym przedszkole zmniejszyło się o dwa oddziały. Pozostałe oddziały liczą po 30 dzieci, mimo to dla wielu zabrakło miejsca w przedszkolu. Dla dzieci, które mogą uczęszczać do przedszkola niewiele się zmieniło, nadal mają wiele okazji do zabawy na co dzień, jak i okazję do hucznych zabaw w ramach różnych uroczystości czy też balu karnawałowego.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1992/93

  Co roku zaskakiwani jesteśmy nowymi reformami, w tym zerówki zostały przeniesione ze szkół do przedszkoli. Nasze przedszkole zwiększyło sie więc o 5 oddziałów i liczy ich 10. Otwarto jednooddziałową filię w Grębałowie i czterooddziałową filię w żłobku os. Na Wzgórzach 43. Przedszkole 112 ma rekordową liczbę dzieci 270, ciężko będzie przebić ten rekord, mamy wyż demograficzny. Mimo to placówka działa normalnie, nadal jak co roku odbywają się uroczystości, wycieczki, konkursy itp., jest ich tylko dwa razy więcej.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1993/94

  Wydarzeniem roku był majowy Przedląd Teatrzyków Amatorskich "Scena 94", w którym udział wzięło 5 grup dzieci starszych z naszego przedszkola. Organizatore był klub "Dukat" z Grębałowa a oprócz naszego przedszkola udział wzięły także teatrzyki dziecięce z klubów: "Aneks" z os, Łuczanowice, "Mirzą" z os, Boh. Wrzesnia oraz teatrzyk "Smyk" z os. Grębałów. Nasze dzieci wystąpiły z klasyką bajki swiatowej, między innymi "Królewna Śnieżka", "Kot w butach" i "Czerwony Kapturek".

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1994/95

  W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w dwóch doniosłych wydarzeniach. Pierwszym było odsłonięcie w pobliskich Krzesławicach pomnika Jana Matejki, nasze dzieci wpisały się do księgi pamiątkowej muzeum malarza. Starszaki brały udział w II Krakowskim Turnieju Ekologicznym pod hasłem "Tobie została powierzona Ziemia, jak ogród, rządź nią z mądrością". Nasi przedstawiciele byli najmłodszymi uczestnikami a nagrody wręczał im sam Prezydent Miasta Krakowa J. Lasota. Uczestnicy Turnieju z naszego przredszkola wystąpili w audycji związanej z tym turniejem w radiu ALFA.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1995/96

  Jak co roku odbyły sie różne uroczystości, wycieczki i bale. Ale z nastaniem wiosny zaczęło się wielkie remontowanie urządzeń ogrodowych. Wielkie, zważywszy na fakt, że remont wykonano własnymi siłami. Pan Kazik ponaprawiał sprzęty wymieniając zardzewiałe elementy, spawając uszkodzone drabinki i razem z paniami pomalowali wszystko na jasne pastelowe kolory. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym, którego tematem było "Hrabstwo Berkshire". Poniżej na zdjęciu Królowa Anglii z wizytą w Krakowie. Właśnie ogląda prace konkursowe, może właśnie patrzy na dzieło naszego wychowanka.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1996/97

  Starszaki z grupy V wysłały swoje prace plastyczne na konkurs "Smok Wawelski", zorganizowany przez Radio RMF. Nagrodzone zostało 5 dzieci. Ich prace zostały wystawione w Muzeum Kinematografii w Łodzi. A na wiosnę w kwietniu odbył się konkurs plastyczny "Kraków - moje miasto" w MDK Na Stoku. Prace poprzedziły liczne wycieczki do starego miasta.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1997/98

  To był rok wielu uroczystości, zabaw i wycieczek.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1998/99

  W naszym przedszkolu ruszyło kółko teatralne. Prócz zabaw i ćwiczeń parateatralnych dzieci z kółka przygotowały występ na pożegnanie pani wizytator. Mali aktorzy wykazali się prawdziwym profesjonalizmem a uroczystość jeszcze długo była wspominana wśród widzów przedstawienia.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 1999/2000

  35 lat przedszkola to świetny pretekst do pokazania się na scenie. Okazję taką musiały wykorzystać starszaki na zaprezentowanie swoich talentów artystycznych.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2000/01

  I kolejny rok zabaw i nauki.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2001/02

  Wycieczki, konkursy, uroczystości i zabawa to życie codzienne naszego przedszkola. Na zakończenie roku odbył się Festyn Rodzinny, na który zaproszono rodziców, dziadków i każdego kto tylko chciałby sie z dziećmi zabawić. Tak wesoły festyn nie minął bez echa, bo zjawiła się wśród rozbawionych dzieci prasa lokalna: "Głos Nowej Huty" i "Gazeta Krakowska" i o naszym festynie można było przeczytać w gazetach.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2002/03

  Przedszkole artystyczne to pasuje do wizerunku Przedszkola 112. Staramy się jednocześnie dostosować do obecnych czasów. Starszaki, wspólnie z paniami urządziły Kiermasz Świąteczny. Dzieci wykonały na zajęciach plastycznych baranki z masy solnej, zajączki, kaczuszki, stroili świąteczne, palmy i mnóstwo kolorowych pisanek. Rodzice kupowali ozdoby a dzieci z uzyskanych pieniążków wyjechały na wycieczkę.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2003/04

  W tym roku odbył sie wyjątkowy Dzień Mamy. Zawsze jest to dzień wyjątkowy ale rzadko kiedy Gazeta Krakowska pisze o naszych uroczystościach. To było naprawdę wydarzenie dużego formatu, ale nie jedyne. Nasze dzieci zdobywały nagrody w "IX Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli", w "Wiosennym Turnieju Tańca Towarzyskiego Szkoły Tańca AS" oraz innych konkursach, których w tym roku było dużo.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2004/05

  Jesienią w ogrodzie przedszkolnym odbyła się prawdziwa Olimpiada z medalami i nagrodami. Dzieci rywalizowały w wielu konkurencjach, tak że nie brakło medali dla nikogo. Na wiosnę starszaki wystąpiły na "Drugim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Przedszkoli" ze sztuką "Dygnitarze przyszli". A na progu lata dzieci z gr. IV posadziły w ogrodzie prawdziwe drzewa w ramach wychowania proekologicznego.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2005/06

  Zwyczajowo rok obfitował w liczne uroczystości, wycieczki i ciekawe wyjścia. Jednak najciekawsze wydarzenie odbyło sie w Grębałowie w grupie VII. Na scenie wystąpiły nie dzieci dla rodziców ale rodzice dla dzieci. Dokładniej było to jasełka w formie przedstawienia lalkowego. Najpierw jednak "aktorzy" razem ze swoimi pociechami wykonali świąteczną dekoracje przedszkola.

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2006/07

  Nasze dzieci wzięły udział w Pierwszy Nowohucki Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków w Nowohuckim Centrum Kultury. Przygotowanie do kolejnych edycji przeglądu na najbliższe parę lat staną się głównym zajęciem starszaków w kwietniu.
  Ruszyła nasza przedszkolna witryna internetowa, od tego roku rodzice mogą na bieżąco oglądać zdjęcia z wydarzeń w przedszkolu. A z czasem nasze relacje wzbogaciły sie o filmy (zobacz pierwszy film w naszej filmotece)..

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2007/08

  Uroczyste pasowanie starszaków mamy od wielu lat co roku, w tym jednak było wyjątkowe. Starszaki zaprezentowały prawdziwą operę. Na cześć patronki naszego przedszkola, Lucyny Krzemienieckiej była to opera pod tytułem "O gościach, którzy nie przyszli na ucztę" na podstawie jej opowiadania o tym samym tytule. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2008/09

  Dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w Przeglądzie Małych Form Scenicznych "KTO TY JESTEŚ-POLAK MAŁY" organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Nasze dzieci wystąpiły w finale na deskach teatru GROTESKA. W konkursie uczestniczyło 191 przedszkoli, więc miał on trzy etapy. Znalezienie się w finale wśród 5 najlepszych z pewnością było wielkim sukcesem naszych starszaków. Wyróżnione widowisko "Legenda o Piaście Kołodzieju", dzieci zagrały aż pięciokrotnie. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2009/10

  W listopadzie odbyły sie obchody Święta Niepodległości. W trakcie uroczystości dzieci młodsze śpiewały patriotyczne pieśni a części drugiej starszaki przedstawiły widowisko sceniczne "11 listopada 1918". Wśród zaproszonych gości, oprócz rodziców dzieci byli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2010/11

  Rok szczególnie bogaty w występu dzieci. Już w listopadzie na święto Niepodległości wystawiono aż dwie sztuki - grupa V i VI odegrała na scenie "Legendę o Piaście Kołodzieju" a grupa IV z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem wystawiła sztukę "Powrót rycerza Kocmy". Reszta roku także była bogata w różnego rodzaju widowiska sceniczne, zwłaszcza Dzień Babci i Dziadka. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2011/12

  Euro 2012

  Początek roku rozpoczęły Urodzin Hałabały - to nowy zwyczaj w naszym przedszkolu. Ale w tym roku szkolnym wszystkie wydarzenia przyćmiły czerwcowe mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012. Z tej okazji starszaki gr. IV wystawiły dla rodziców i dla dzieci młodszych sztukę "Piłkolandia", było też wspólne kibicowanie. "Piłkolandie" dzieci wystawiły także na festynie w Kantorowicach. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2012/13

  Jak zwykle w Przedszkolu 112 było dużo występów, uroczystości i okazji do zabaw. Jednak najbardziej nietypowe wydarzenie roku związane było z akcją „Weź paragon” zorganizowaną przez Małopolski Urzędu Skarbowego w Krakowie. Dzieci uczyły się, bawiąc w sklep, jak prawidłowo robić zakupy. Celem akcji jest wzmocnienie świadomości społecznej i wiedzy o roli paragonu w obrocie gospodarczym. (filmoteka roku)

  Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

 • Rok szkolny 2013/14

  Zdjęcie Zdjęcie


  Największym wydarzeniem roku były obchody 50-tej rocznicy Samorządowego przedszkola nr 112 w Krakowie. Zapraszamy na stronę jubileuszową do zapoznania się z relacją z uroczystości.

  Na dalszą historię Przedszkola 112 zapraszamy do naszego działu Filmoteka by poznać najnowszą historię

  Obrazek